.:FAQJA ZYRTARE WEB E SHKOLLES "Udha e Shkronjave"Cambridge International School:.
 
   
   Staf
   Studentė
   Alumni
   Media

| Google+ |

 
 Fillorja (klasa 0-5) 5-11 vjeē


Parashkollori (niveli 1 i Kembrixhit)
Klasa 1 (niveli 1 dhe 2 i Kembrixhit)
Klasa 2 (niveli 3 tė Kembrixhit)
Klasa 3 (niveli 4 i Kembrixhit)
Klasa 4 (niveli 5 i Kembrixhit)
Klasa 5 (niveli 6 i Kembrixhit)Cikli 2 (klasa 6-8) 11-14 vjeē


Klasa 6 (niveli 7 Cam. Secondary 1)
Klasa 7 (niveli 8 Cam. Secondary 1)
Klasa 8 (niveli 9 Cam. Secondary 1)
Programet: Cambridge Secondary 1
Pranimet nė Ciklin 2
Mėsimi i gjermanishtesCikli 3 (klasa 9-10) 14-16 vjeē


Klasa 9 - Cambridge IGCSE
Klasa 10 - Cambridge IGCSE
DĖFTESA E LIRIMIT
Dėftesa Cambridge ICE
Rregullore, politika, ndihma ndaj prindit
Qendra pėr Zhvillim ProfesionalCikli 4 (klasa 11-13) 16-19 vjeē


Klasa 11 - Cambridge As Level
Klasa 12 - Cambridge A Level
Klasa 13 - Cambridge A Level
Aplikimi nė Universitet
Pranimi nė tė mesmen
Njohja ndėrkombėtare e kualifikimeve tonaArtikuj - Lajme


Projektet studimore
Cambridge School Conferences
Kėrkohen mėsues
Statuse nga facebook
Letėr nga prof.dr.Albert Frashėri
Projekti "Naim Shqipėria"Rreth nesh


Paraqitja
Artur Shkurti - Themelues i shkollės
Fakte dhe shifra
Muzeume dhe koleksione
Profesione dhe oferta puneOLIMPIADA KOMBĖTARE


Olimpiada e Matematikės
Olimpiada e Shkencės
Olimpiada e Gjuhės Shqipe
Olimpiada e Kompetencės Globale
Faza e Testimeve Online
Ceremonia e Ndarjes sė Ēmimeve
Olimpiada X e ParashkollorėveCambridge Professional Development Centre


Introduction to the syllabus
Introduction to the Certificate
M1 Exploring Teaching & Learning
Cambridge International Diploma
M2 Teaching & Learning in Action
M3 Developing Practice
Assessment Criteria


 

| SCARDUS Web Hosting | Web Application Developed by: Arbora Dalaçi, Dardan Dalaçi |